ЩО ТАКЕ БЛОКЧЕЙН?

By SIRIN LABS Лис 11, 2018

Вивчіть основи для розуміння блокчейна

Блокчейн, за своєю суттю, – це всього лише інший спосіб зберігати інформацію. Його можна уявити як дуже складну таблицю Excel. Користувачі можуть вводити дані в безліч осередків і створювати сотні рядків. Кожна з цих рядків жорстко прив’язана до свого місця розташування за допомогою рівняння. Зміна будь-яких даних, будь то дані всередині самої рядки, місце розташування рядка або що-небудь ще, призведе до помилки в рівнянні.

Саме в цьому і полягає суть блокчейна. Кожен блок інформації займає в блокчейне певне місце. Розташування кожного блоку, а також міститься в ньому інформація також жорстко закодовані за допомогою просунутих криптографічних засобів. Будь-яка спроба змінити дані яким би то не було чином призведе до поломки ланцюжка, і інші користувачі відразу побачать, що вона пошкоджена.

Основний запобіжний захід, яку блокчейн використовує для запобігання підробки міститься в ньому інформації, – це зберігання ідентичних блокчейнов в сотнях різних місць по всьому світу. Таким чином, якщо дані на одному комп’ютері змінюються, всі інші комп’ютери розпізнають така зміна як помилку або псування даних і зроблять активні заходи щодо виправлення зміни.

На практиці це працює наступним чином: комп’ютери A, B, C і D працюють в одному і тому ж блокчейне, який веде облік дорожньо-транспортних пригод. Власник автомобіля, що бажають продати свій автомобіль за найкращою ціною, переходить в блокчейн на комп’ютері A і видаляє відомості про подію, яка сталася минулого року. Після цього зміни всі наступні блоки інформації відразу ж ушкоджуються. Наступного разу, коли хтось спробує додати інформацію в блочейн, комп’ютери B, C і D перевірять інформацію один одного для, щоб аутентифицировать новий блок. B, C і D побачать, що їх інформація є однаковою, а ланцюжок на комп’ютері A розірвана. Таким чином, комп’ютер А перевірить більшість блокчейнов, які є однаковими, і скопіює їх, тим самим виправивши свій блокчейн.

Саме за допомогою цього способу постійної перевірки блокчейни зможуть послідовно підтримувати свою справжність і надавати достовірну інформацію користувачам, щоб ті змогли бути впевненими, що інформація в блокчейнах не фальсифіковану якимось чином.

Переваги блокчейна очевидні. Такі компанії, як Berkshire Hathaway, IBM і Oracle, вже почали впроваджувати відстеження через блокчейн або пропонувати продукти з блочейном, щоб забезпечити додаткову підзвітність і прозорість. Використовуючи блокчейн самостійно або пропонуючи його своїм клієнтам, ці компанії-користувачі блокчейна зможуть перевірити точно встановити, звідки їх продукт надходить і куди він прямує.

Ця відносно нова технологія блокчейна (або принаймні нове популярне її напрямок) вже почала різко міняти спосіб відстеження дані в багатьох галузях, таких як судноплавство, охорону здоров’я і нерухомість, як видно вище. А оскільки технологія розвивається, все більше галузей будуть прагнути знайти своє місце в ній.

Валютою майбутнього буде довіра, і та тільки блокчейн стане єдиною платформою, яка зможе забезпечити цю довіру.