ЩО ТАКЕ криптовалюта?

By SIRIN LABS Гру 10, 2018

Коротка історія біткойнов і криптовалюта

Незважаючи на всі ці розмови в ЗМІ щодо підйомів і спадів криптовалюта, біткойнов, а також роздуми про підступний біткоіновом міхурі, було дуже мало розмов про те, що являє собою криптовалюта насправді, а також про роль, яку вона може зіграти в світовій економіці.
Для розуміння криптовалюта корисно почати спочатку. Біткойн, перша криптовалюта, був випущений в 2009 р Сатоси Накамото, анонімним особою або групою осіб, як проект з відкритим кодом, що означає, що кожен міг взяти код і адаптувати його під свої потреби або спробувати його поліпшити. Ідея полягала в створенні децентралізованої, цифровий і глобальної валюти, яку можна було б використовувати на основі тимчасової мережі (безпосередньо від однієї особи до іншої), без необхідності участі сторонніх організацій, компаній або урядів.

Щоб запобігти зовнішній вплив, існує обмежена кількість біткойнов, які коли-небудь виникнуть, і відсутня можливість створити більше. Крім того, для будь-яких змін правил або функціональних можливостей кодування біткоіни необхідно, щоб за зміни проголосували всі власники всередині спільноти простою більшістю голосів, що дозволяє вирішувати майбутнє валюти безпосереднім учасникам.

Кінцевою метою біткойнов було заняття позиції основної та універсальної глобальної валюти. При тому, що деякі особистості всередині технологічного співтовариства ставилися до цієї перспективи з винятковим ентузіазмом, коли біткойн почав привертати увагу всієї країни в 2006/2007 рр., Проявилися два основних недоліки.

  • масштабування
  • Майнінг

У зв’язку зі складним характером обробки транзакцій з біткойнов, неймовірно важко досягти необхідного порога для його масового прийняття в глобальному масштабі. Існує гранична кількість транзакцій, які можна виконати в секунду, що є величезним бар’єром для масштабування, а також процес і собівартість Майнінг біткоіни можуть бути непомірно дорогими в залежності від вартості біткоіни. Ці проблеми взаємно накладаються, іноді продовжуючи час очікування транзакції до декількох годин.

Визнаючи ці проблеми разом з неймовірним потенціалом, який мають криптовалюта, кілька проектів запустили свої власні криптовалюта з метою усунення цих недоліків і поліпшення досягнень біткойнов. Найбільш відомим серед цих проектів став Ethereum.

Ethereum був розроблений в якості технології блокчейн другого покоління, і метою його створення було виправлення деяких слабких сторін біткоіни і розширення потенціалу цієї технології шляхом введення такої функціональної можливості, як смарт-контракти, з одночасним збереженням багатьох принципів децентралізації, таких як необхідність згоди 51% власників для зміни правил. Хоча Ethereum домігся значних успіхів у збільшенні можливості створення прийнятої масами глобальної цифрової валюти, деякі недоліки, такі як кількість транзакцій в секунду, все ще не відповідають необхідному стандарту і кожна транзакція як і раніше тягне відповідні витрати і комісії.

Розуміючи, що для прийняття і використання в глобальному масштабі необхідно подолати ці дві основні перешкоди, ряд компаній, що працюють з технологією блокчейн третього покоління (такі як Cardano і IOTA), розробляють швидкі технології, які не потребують сплати комісії.

Тут ми приходимо до сьогоднішнього дня. Різні компанії намагаються взяти на абордаж проблему можливості використання криптовалюта в якості цифрової глобальної економіки. Як тільки компанії, що працюють з технологією блокчейн, зможуть подолати проблеми щодо масштабування (кількість транзакцій в секунду) і вартості (комісія за транзакцію), SIRIN LABS вже випустить наш перший смартфон на основі технології блокчейн з можливістю використання криптовалюта, роблячи децентралізований світ доступним і зрозумілим для народних мас усього світу.